Видання ННЦ ІАЕ
Авторський колектив: М.І. Пугачов, О.А. Козак, Б.В. Духницький, А.О. Гуторов, М.І. Козак, А. Піллінг.
ISBN 978-966-669-610-9
Дане видання має на меті поглибити розуміння законодавчих та ринкових вимог для виходу українськими експортерами на ринок свіжих яблук Європейського Союзу. Здійснено оцінку місткості ринку свіжих яблук ЄС. Розглянуто основні умови доступу до ринку, особливості зберігання продукції, логістику та маркетингові канали збуту. Запропоновано методичні підходи до підготовки комерційної пропозиції для потенційного постачальника свіжих яблук в ЄС.
Буде корисно виробникам і експортерам свіжих яблук в Україні, фахівцям місцевих і державних органів влади, сільськогосподарським дорадчим службам, громадським організаціям, науковцям, педагогічним працівникам, здобувачам вищої освіти і наукових ступенів, а також усім, хто зацікавиться зовнішньоекономічною діяльністю в агропродовольчому секторі в умовах інтеграції України до Європейського Союзу.
ISBN 978-966-669-606-2
Дана монографія є результатом проведення Польсько-Української Конференції, що відбулась 08 грудня 2023 року. Організатори конференції Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки», м. Київ, Україна та Університет Адама Міцкевича, м. Познань, Польща. Метою міжнародної онлайн-конференції у гібридній формі «Виклики щодо інновацій та інтелектуальної власності в агропродовольчому секторі в контексті сталого розвитку та європейської інтеграції» було, по-перше, вказати на євроінтеграцію України в напрямку інновацій та інтелектуальної власності в агропродовольчому секторі; по-друге, оцінка того, як правове регулювання зазначених питань відповідає проблемам і викликам, пов’язаним з війною в Україні в національному, європейському та світовому аспектах. У конференції взяли участь 41 доповідач, який представляв академічні установи, університети, державні та неурядові організації з України, Польщі, Аргентини, Бельгії, Бразилії, Греції, Естонії, Іспанії, Італії, Македонії, Туреччини. Питання, підняті у доповідях під час конференції, були частиною глобальної дискусії щодо інновацій та інтелектуальної власності в агропродовольчому секторі в ЄС та в усьому світі в контексті євроінтеграції та війни в Україні.
Монографія розрахована на наукові установи, державні регуляторні органи, професійні організації, науковців, викладачів, керівників та студентів.
Викладено матеріали прогнозу обсягів виробництва продукції рослинництва і тваринництва та розрахунок вартості валової продукції сільського господарства України у 2024 році.
Наведено порівняння прогнозних показників 2024 року з досягнутими обсягами виробництва у передвоєнні роки.
Розраховано на керівників і фахівців державних і регіональних органів управління агропромисловим розвитком, сільськогосподарських підприємств, господарських об’єднань, громадських організацій, науковців, експертів.
Може бути використаний при плануванні виробництва та суми витрат на нього, визначенні можливих обсягів переробки сільськогосподарської продукції, її експорту й імпорту, формуванні цін, а також для оцінки перспектив розвитку аграрного бізнесу у воєнний та повоєнний час.
Методичні рекомендації підготовлено за результатами виконання прикладної тематики відділу організації менеджменту, публічного управління та адміністрування Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» у період 2021–2023 р.р. «Методичні засади формування програм соціально-економічного розвитку сільських громад і територій на основі цифровізації» (номер державної реєстрації 0121U10861).
Виявлено неузгодженості законодавчої та нормативно-правової бази щодо вимог розроблення документів з планування розвитку регіонів і територіальних громад. Обґрунтовано організаційно-методичні засади формування системи планувальних документів на рівні територіальних громад щодо узгодження тактичних цілей. Запропоновано удосконалити ієрархію програмних документів (сталого (на зміну соціально-економічного) розвитку, інвестиційних та цільових програм) на рівні територіальних громад, порядок їх розроблення в планувальному циклі та шляхи реалізації, в тому числі через бюджети участі з використанням платформ електронної демократії.
У виданні до 100-річного ювілею висвітлено найважливіші етапи життя, наукову, науково-організаційну, педагогічну, адміністративну і громадську діяльність Олександра Олексійовича Сторожука – члена-кореспондента ВАСГНІЛ, доктора економічних наук, професора, визначного вченого еконо-міста-аграрника, відомого організатора науково-дослідних робіт з проблем аграрної економіки, талановитого педагога, знаного в Україні та за її межами. Потужний науковий потенціал вченого реалізувався у фундаментальних працях в галузі економіки зернового господарства; дослідженні процесів формування товарно-грошових відносин у сільському господарстві, зокрема теоретичні та прикладні питання переходу від трудодня до гарантованої грошової оплати праці в колгоспах; обґрунтуванні методичних засад визначення собі-вартості сільськогосподарської продукції і шляхів її зниження; методології системи ціноутворення на сільськогосподарську продукцію та формування її рентабельності, регулювання міжгалузевих відносин в агропромисловому комплексі. Справу вчителя продовжують численні його учні й послідовники, втілюючи в реальність його ідеї та новаторські проєкти.
Лупенко А. Ю. Управління зовнішнім державним боргом: монографія. Київ : ННЦ «ІАЕ», 2023. 192 с.
ISBN 978-966-669-588-1
Розкрито сутність зовнішнього державного боргу у системі фінансово-економічних відносин. Запропоновано основні засади формування і реалізації політики управління зовнішнім державним боргом. Проаналізовано макроекономічні детермінанти формування політики управління зовнішнім державним боргом в умовах трансформації економіки. Здійснено комплексну оцінку структури і динаміки зовнішнього державного боргу України. Удосконалено методичні засади стратегування у сфері зовнішньоборгової державної політики. Удосконалено інституційні засади децентралізованого управління зовнішнім державним боргом. Розроблено методичний підхід до аналізу стану інституційної автономії боргового агентства. Обґрунтовано стратегічні напрями управління ризиками зовнішніх державних запозичень з використанням похідних фінансових інструментів.
Для науковців, працівників органів державної влади, викладачів, здобувачів наукових ступенів, студентів закладів вищої освіти.
ISBN 978-966-669-589-8
Охарактеризовано організаційно-економічні тенденції розвитку фермерських господарств в сучасних умовах функціонування аграрного сектору економіки України. Розкрито організаційно-інституційні засади розвитку фермерства; роль особистих селянських господарств у становленні ферм сімейного типу та забезпеченні зайнятості населення. Означено: сучасні практики посилення ролі селянських господарств у продовольчому забезпеченні населення; соціально-економічний та інституційний потенціал фермерських господарств у реалізації Цілей сталого розвитку, а також розвитку сільських територій, враховуючи умови воєнного часту і пріоритети у повоєнному відновленні економіки.
Може бути використане засновниками фермерських та особистих селянських господарств, фахівцями державних інституцій, дорадчими, інформаційно-консультаційними та навчально-методичними центрами, науковими установами та освітніми закладами.
ISBN 978-966-669-593-5
Висвітлено результати торгівлі агропродовольчою продукцією між Україною та Європейським Союзом в умовах російської військової агресії, розпочатої з 2014 року. Розкрито основні аспекти європейської інтеграції України та розвиток торгівлі агропродовольчою продукцією між Україною та країнами ЄС. Розглянуто динаміку торгівлі, географію, товарну структуру та основні країни ЄС, які експортували українську агропродовольчу продукцію та імпортували харчові продукти в Україну до та під час повномасштабного вторгнення.
Розраховано на науковців та педагогічних працівників, управлінців органів державної влади й органів місцевого самоврядування, керівників і спеціалістів підприємств, молодих вчених і студентів, а також на всіх, хто цікавиться зовнішньоекономічною діяльністю в агропродовольчому секторі в умовах інтеграції України до Європейського Союзу.
Метою цього видання є надання практичної допомоги сімейним фермерським господарствам, які долучаються до сільськогосподарської діяльності, або мають намір створити сімейне фермерське господарство після закінчення воєнних дій. Наведено основні теоретичні та практичні положення щодо розробки бізнес-планів з обґрунтуванням його сутності, потрібності, необхідності і корисності. Визначені джерела інформації, структура та підходи до аналізу ринку даної продукції і конкуренції. Подані описи моделей ціноутворення, виробничого, маркетингового, фінансового планів та оцінка ризиків.
Може бути використано крім безпосередніх керівників сімейних фермерських господарств, фахівцями місцевих і державних органів влади, сільськогосподарськими дорадчими службами, викладачами, аспірантами та студентами навчальних закладів, а також громадськими організаціями.
Сторінка 1 з 35
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>