Скачати прес-реліз українською, на русском языке

Експорт продукції групи «Молочна продукція, яйця, мед» у І півріччі 2015 року становив 160,1 млн дол. США. Це майже вдвічі менше торішнього показника у 311 млн дол. США.

У зв’язку із односторонньою забороною Росією імпорту українських сирів продукція цієї групи вже не є експортним товаром з високою залежністю від країн СНД, поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.

За його словами, якщо раніше Росія імпортувала найбільшу частку цієї продукції, то зараз її немає навіть у першій двадцятці. За 6 місяців цього року Російська Федерація імпортувала української молочної продукції на 1,9 тис. дол. США.

За результатами 6 місяців поточного року основними імпортерами продукції цієї групи виступають Ірак (12,4%), США (9,4%), Об’єднані Арабські Емірати (5,8%), Молдова (5,7%), Казахстан (5,6%) та Німеччина (5,5%). Причому порівняно з аналогічним періодом 2014 року частка українського експорту до США збільшилася майже у 7,5 разу, до ОАЕ – більш ніж удвічі, до Молдови – в 1,6 разу, а до Німеччини – в 1,4 разу.

Помітно збільшилися обсяги експорту до Єгипту (4,3%), Бангладеш (4,3%), Грузії (3,3%) та Пакистану (3,0%).

Сукупно ці топ-10 країн імпортують майже 60% української молочної продукції, яєць та меду, зазначив науковець.

У І півріччі 2015 року до 20-ки імпортерів увійшли Азербайджан (2,9%), Данія (2,8%), Узбекистан (2,3%), Туркменістан (2,2%), Сирія (2,2%), Марокко (2,1%), Вірменія (1,6%), Афганістан (1,5%), Нігерія (1,5%) та Саудівська Аравія (1,4%). Загалом вони імпортують близько 21% продукції цієї групи, зауважив Юрій Лупенко.

###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

Контактна особа:

Лариса Басанська, Тел.: +38 044 527 86 73
Відділ науково-організаційного забезпечення та координації досліджень Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Веб-сайт: http://iae.org.ua/