За 9 місяців 2016 року агропродовольчий сектор забезпечив понад половину приросту капітальних інвестицій в економіку України – Інститут аграрної економіки
Прес-релізиСкачати прес-реліз українською, на русском языке
У загальному обсязі приросту капітальних інвестицій по Україні за січень-вересень 2016 року частка агропродовольчого сектору економіки становить 51,3%, у тому числі на сільське господарство припадає 39,6%, а на харчову промисловість – 11,7%. Тобто, цей сектор забезпечив більше половини приросту капітальних інвестицій в національну економіку, поінформував завідувач відділу інвестицій Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кісіль.
За його словами, загальний обсяг капітальних інвестицій, освоєних в агропродовольчому секторі економіки за січень-вересень 2016 року, склав 41,5 млрд грн. Цей результат на 14,8 млрд грн або 55,4% перевищив показник за відповідний період минулого року.
Понад дві третини – 11,4 млрд грн – приросту капітальних інвестицій в агропродовольчому секторі економіки припадає на сільське господарство.
За даними Державної служби статистики України, обсяги капітальних інвестицій, освоєних у сільському, лісовому та рибному господарстві у січні-вересні 2016 року, становили 29,8 млрд грн, з яких 98,0% припадає на сільське господарство. Обсяг капіталовкладень у виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів склав 11,7 млрд грн.
На фоні особливо високих темпів зростання капітальних інвестицій у сільське господарство в січні-вересні цього року їх обсяги у лісовому господарстві та лісозаготівлі зросли лише на 8,7%, а в рибному господарстві – на 9,1% проти результатів 2015 року.
За 9 місяців поточного року харчова промисловість продемонструвала нижчі, ніж сільське господарство, темпи зростання капітальних інвестицій – 39,6%. Це свідчить про пріоритетність розвитку виробництва сільськогосподарської продукції в агропромисловому комплексі, зауважив експерт.
За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, частка агропродовольчого сектору у структурі капітальних інвестицій в економіку України за 9 місяців поточного року склала 20,3%, а сільського господарства – 14,3%.
Значний приріст капітальних інвестицій у сільське господарство в січні-вересні цього року забезпечувався за рахунок власних і залучених коштів вітчизняних інвесторів, насамперед, великих агроформувань.
Основі обсяги іноземного капіталу в агропродовольчу сферу у 2016 році надійшли за рахунок коштів, отриманих з різних кредитних і фондових механізмів, зауважив Микола Кісіль.
###
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.
Контактна особа:
Лариса Басанська, | Тел.: +38 044 258 3112 |
Відділ науково-організаційного забезпечення та координації досліджень | Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду |
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» | Веб-сайт: http://iae.org.ua/ |