Скачати прес-реліз українською, на русском языке

За даними Державної служби статистики, у 2016 році в Україну було ввезено агропродукції майже на 4,2 млрд дол. США. Це на 4,5% більше, ніж у 2015 році, коли імпорт агропродовольчої продукції склав близько 3,8 млрд дол. США, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За його словами, зростання вартості імпорту аграрної продукції Україною зафіксоване по всіх регіонах, крім країн СНД.

Якщо у попередні роки провідні позиції постачальників сільгосппродукції до нашої країни належали трьом регіонам – країнам Європи, Азії та СНД, то 2016 року географічна структура імпорту аграрної продукції Україною дещо змінилася, зазначив експерт.

Найбільшу вартість мають поставки з ЄС – 1941 млн дол. США. Частка європейських країн склала близько половини вітчизняного імпорту агропродовольства – 46,3%.

Майже вдвічі менше – 928 млн дол. США (22,2% українського імпорту сільгосппродукції)  – припадає на країни Азії.

Поставки з решти регіонів значно менші. Імпорт з Латинської Америки склав 399 млн дол. США (9,5%), Африки – 204 млн дол. США (4,9%).

Вартісні обсяги поставок з країн СНД скоротилися порівняно з 2015 роком на 21,4% – до166 млн дол. США (4,0%).

Обсяги імпорту зі Сполучених Штатів Америки становили 168 млн дол. США.

До України агропродовольча продукція у 2016 році ввозилась переважно з Німеччини і Польщі (по 378 млн дол. США), а також з Туреччини (334 млн дол. США), Франції (176 млн дол. США), Сполучених Штатів Америки (168 млн дол. США), Індонезії (161 млн дол. США), Італії (156 млн дол. США) та Нідерландів (155 млн дол. США). Разом ці країни покривали більше 45% від загальних вартісних обсягів імпорту.

У 2016 році у товарній структурі імпорту продовольчої продукції в Україну левова частка припадала на плоди, переважно цитрусові та банани, та горіхи – 476 млн дол. США, зауважив експерт.

На другому місці за обсягами закупівель – 429 млн дол. США – тютюн та вироби з нього.

До трійки лідерів також увійшли риба та ракоподібні. В імпорті продукції цієї групи продуктів, який 2016 року склав 410 млн дол. США, переважає морожена риба.

Імпорт насіння олійних культур – за рахунок насіння соняшнику – склав 270 млн дол. США

Какао-бобів та шоколаду закупили за кордоном на 217 млн дол. США, а кави, чаю та прянощів – на 188 млн дол. США.

На закупівлю олії, в основному пальмової і кокосової, торік витратили 196 млн дол. США.

Зернових культур, в основному кукурудзи, Україна торік закупила за кордоном на 149 млн дол. США, зауважив Микола Пугачов.

 ###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

Контактна особа:

Лариса Басанська, Тел.: +38 044 258 3112
Відділ науково-організаційного забезпечення та координації досліджень Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Веб-сайт: http://iae.org.ua/