Скачати прес-реліз українською, на русском языке

За 2016  рік Україна імпортувала насіння зернових та олійних культур на загальну суму 350,0 млн дол. США. Це у 20 разів перевищує минулорічні обсяги вітчизняного експорту насіннєвого матеріалу, зазначив завідувач відділу ринку матеріально-технічних ресурсів Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Олександр Захарчук.

За його словами, торік за кордоном закуповувалося переважно насіння соняшника, кукурудзи, ріпаку, сої та жита. На ці види продукції припадає понад 99% вітчизняного імпорту.

У ньому близько 60% – 206,0 млн дол. США – склало насіння соняшнику. Його закуповували у США, Туреччині, Франції та Іспанії.

Майже третина від загальної суми закупівель насіннєвого матеріалу – 114,7 млн дол. США – була витрачена на придбання у Румунії, Польщі та Франції насіння кукурудзи.

Ріпаку торік закупили на 22,2 млн дол. США. Основні постачальники продукції – Німеччина та Франція.

Насіння сої імпортували з Канади та Чехії на 3,5 млн дол. США.

Поставки жита здійснювалися із Данії, Німеччини та Польщі на суму 0,9 млн дол. США.

У 2016 році Україна традиційно імпортувала насіння зернових та олійних культур.

Обсяги зарубіжних поставок зернових культур склали 33,2 тис. т. З них близько 95% – 31,4 тис. т – насіннєва кукурудза.

Імпорт олійних культур становив 32,9 тис. т. Понад 73% з них – 24,2  тис. т –насіння соняшнику. Це найвищий за останні п’ять років обсяг імпорту насіння соняшнику, зауважив експерт.

У 2016 році зберігалася тенденція до скорочення імпорту насіннєвого матеріалу в Україну порівняно з докризовим 2013 роком. Причиною тому різке зниження попиту через девальвацію гривні, військові дії на сході держави, а також локалізація виробництва насіння, яке виробляють вітчизняні та іноземні компанії вже на території України, підсумував Олександр Захарчук.

 ###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

Контактна особа:

Лариса Басанська, Тел.: +38 044 258 3112
Відділ науково-організаційного забезпечення та координації досліджень Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Веб-сайт: http://iae.org.ua/