Рентабельність виробництва продукції тваринництва у 2017 році збільшиться майже вдвічі – Інститут аграрної економіки
Прес-релізиСкачати прес-реліз українською, на русском языке
Рентабельність виробництва тваринницької продукції 2017 року прогнозується на рівні 14,6%, що майже вдвічі перевищить показники 2016 року у 7,7%, поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.
За його словами, цього року прибутковим буде виробництво великої рогатої худоби, свинини, птиці і молока.
Очікується, що – вперше за часів незалежності України – стане рентабельним виробництво м’яса великої рогатої худоби. За попереднім прогнозом науковців Інституту аграрної економіки, внаслідок різкого зростання цін на внутрішньому ринку його рентабельність у 2017 році може скласти 6,7% проти минулорічного показника у -24,8%.
Зберігатиметься тенденція збільшення прибутковості виробництва м’яса птиці (без промислової переробки). Його рентабельність зросте до 17,3% – майже у 3,5 разу проти 5,0% торік.
Рентабельність м’яса свиней, виробництво якого торік було збитковим (-4,5%), 2017 року складе 13,4%, перевищивши показник 2015 року у 12,7%.
Рентабельність виробництва молока збільшиться до 20,6% проти 18,2% минулого року.
Внаслідок прогнозованого зростання собівартості яєць на 20% при незначному зменшенні (-2,1%) ціни їх реалізації виробництво цього виду тваринницької продукції 2017 року стане збитковим. Його рентабельність прогнозується на рівні -13,2%. Це перший з 2006 року випадок збитковості виробництва яєць. Тоді його рентабельність склала -6,8%, зауважив Юрій Лупенко.
При цьому виробництво м’яса овець та кіз стане менш збитковим. Його рентабельність складе -23,8% проти -35,2% 2016 року.
Рентабельність виробництва вовни зменшиться з -31,8% минулого року до -44,5% 2017 року, зазначив Юрій Лупенко.
###
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.
Контактна особа:
Лариса Басанська, | Тел.: +38 044 258 3112 |
Відділ організації наукових досліджень та інноваційного розвитку | Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду |
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» | Веб-сайт: http://iae.org.ua/ |