Скачати прес-реліз українською, на русском языке

У І півріччі 2019 року експорт продукції м’ясної групи збільшився проти січня-червня 2018 року майже на 20% – до 364 млн дол. США, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За його словами, позитивних зрушень в експорті м’яса та субпродуктів вдалося досягти завдяки двом чинникам.

Перш за все, це триваюча широка географічна диверсифікація та закріплення на нових ринках збуту після втрати російського. Якщо ще у 2015 році позиції основного імпортера українського м’яса та субпродуктів утримувала Росія, то з 2017 року переважають поставки на ринки країн Європи, Азії та СНД, нагадав експерт.

За шість місяців 2019 року найбільше продукції м’ясної групи – 21% – закупила Саудівська Аравія, яка в нинішньому році продовжує очолювати рейтинг імпортерів вітчизняного м’яса.

Значно менші закупки здійснюють Нідерланди (14,9%), Словаччина (9,1%), Білорусь (5,0%), Азербайджан та Ірак (по 4,8%).

Сукупно ці країни акумулюють близько 60% експорту вітчизняної м’ясопродукції у грошовому виразі, поінформував Микола Пугачов.

Другим чинником, за його словами, є триваюче з 2016 року збільшення обсягів експортних поставок м’яса птиці. Ця тенденція зберігалася у І півріччі 2019 року в частині зростання вартості та обсягів експортних поставок цього виду м’ясної продукції.

Якщо за шість місяців 2018 року обсяги поставок м’яса птиці збільшилися проти відповідного періоду 2017 року лише на 3%, то у І півріччі 2019 року виросли проти минулорічних показників за січень-червень майже на 38% і сягнули 211 тис. т.

Вартість експорту цього виду м’ясної продукції збільшилася на 28% – з 241 млн дол. США до 307 млн дол. США.

За прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, тенденція щодо збільшення обсягів експорту цього виду продукції зберігатиметься й 2019 року, підсумував Микола Пугачов.

###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

Контактна особа:

Лариса Басанська, Тел.: +38 044 258 34 71
Відділ організації наукових досліджень та інноваційного розвитку Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Веб-сайт: http://iae.org.ua/