Скачати прес-реліз українською, на русском языке

За січень-вересень 2019 року експорт вітчизняних зернових збільшився проти минулорічних показників за відповідний період майже на 44% і сягнув рекордних 39,8 млн т. При цьому вартісні обсяги поставок зросли на 42,5% – до 6834 млн дол. США, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За дев’ять місяців 2019 року за кордон було продано 13,7 млн т пшениці (2,5 млрд дол. США), кукурудзи – 22,6 млн т (3,7 млрд дол. США), ячменю – 3,3 млн т (0,6 млрд дол. США).

Найбільшими покупцями українського зерна у січні-вересні 2019 року, як і раніше, були країни Африки, Азії та Європи.

Лідируючу позицію у рейтингу найбільших імпортерів вітчизняних зернових кілька років поспіль утримує Єгипет, частка якого у загальному експорті цієї продукції у січні-вересні 2019 року склала 14,1% вартісних обсягів поставок. У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року ця країна на 75% збільшила вартість закупок зерна – до 966 млн дол. США, зазначив експерт.

Помітні частки в українському експорті зернових припадали на Китай (9,6%), Іспанію (7,5%), Туреччину (7,4%), Нідерланди (6,8%), Індонезію (5,1%), Бангладеш (3,9%), Ізраїль (3,4%), Туніс та Італію (по 3,1%).

Сукупно ці 10 країн приносять 64% доходів від всього експорту продукції даної групи, підсумував Микола Пугачов.

###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

Контактна особа:

Лариса Басанська, Тел.: +38 044 258 34 71
Відділ організації наукових досліджень та інноваційного розвитку Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Веб-сайт: http://iae.org.ua/