Виробництво валової продукції тваринництва у 2020 році збереже зростаючу динаміку – Інститут аграрної економіки
Прес-релізиСкачати прес-реліз
Виробництво валової продукції тваринництва, яке помірно зростає вже четвертий рік поспіль, за прогнозом науковців Інституту аграрної економіки, збільшиться у 2020 році порівняно з показниками минулого року на 0,6 %, тоді як торік цей ріст складав 0,4 %, поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко, презентуючи чергову розробку наукового колективу під керівництвом академіка НААН Віктора Меселя-Веселяка «Прогноз виробництва сільськогосподарської продукції в Україні у 2020 році (лютий 2020 року)».
Втім, зростання виробництва забезпечує виключно продукція птахівництва, констатував Юрій Лупенко. Вирощування птиці зросте порівняно з 2019 роком на 8,7 % –до 2095,2 тис. т, а виробництво яєць збільшиться до 17, млрд. шт. (+3,1 %).
По решті видів продукції тваринництва прогнозується зменшення обсягів виробництва, зауважив академік.
Молока у 2020 році буде одержано на 3,5 % менше, ніж торік – 9352,5 тис. т.
Обсяги виробництва продукції вирощування великої рогатої худоби зменшаться проти 2019 року на 4,5 % – 515,0 тис. т, а свиней – на 1,4 % і складуть 930,8 тис. т.
Найбільший спад прогнозується у вирощуванні вовни – до 1,5 тис. т (-9,8 %), а також продукції вирощування овець і кіз – до 27,3 тис. т (-3 %).
До 34,4 тис. т (-5,6 %) зменшиться продукція вирощування інших тварин, зокрема: кролів – на 3,9 %, а коней – на 9,2 %.
Падіння обсягів виробництва продукції тваринництва пов’язане з триваючим спадом поголів’я тварин, який продовжиться й у 2020 році внаслідок хронічної збитковості більшості видів продукції галузі, підсумував Юрій Лупенко.
###
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.
Контактна особа:
Лариса Басанська, | Тел.: +38 044 258 34 71 |
Відділ організації наукових досліджень та інноваційного розвитку | Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду |
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» | Веб-сайт: http://iae.org.ua/ |