У 2022 році Туреччина продовжила утримувати позицію основного постачальника цитрусових фруктів до України – Інститут аграрної економіки
Прес-релізиСкачати прес-реліз
У 2022 році найбільша за величиною частка – 10,5 % – у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України припала на продукцію групи «Плоди та горіхи»: переважно за рахунок цитрусових, бананів, інших екзотичних плодів – авокадо, ананасів, хурми, ківі, а також винограду і кісточкових фруктів, зазначив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький.
За даними Державної митної служби України, у 2022 році обсяги імпорту плодів та горіхів становили 663 млн дол. США. Це на 21 % менше показника 2021 року у 835 млн дол. США, поінформував науковець.
За його словами, основним постачальником продукції цієї групи до України щонайменше останні 5 років залишається Туреччина, з якої минулого року завезено 220 тис. т фруктів. Торік частка Туреччини у вартості вітчизняного імпорту плодів склала близько третини – 30,7 %, зазначив експерт.
Також значні закупівлі фруктів українські компанії здійснили в Еквадорі – 13,4 %. Значно менші обсяги поставок з Греції (6,3 %), Колумбії (5,0 %), Іспанії (4,7%), Коста-Ріки (4,6 %) та Єгипту (4,3 %).
Сукупно ці сім країн сформували 2022 року 69 % вартості імпорту продукції даної групи до України.
Найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції в нашій країні традиційно користуються цитрусові і банани, які у 2022 році сформували 60 % вартості її імпорту. Минулого року по всіх товарних позиціях, за винятком кавунів і динь, фіксувалось зниження закордонних закупівель у грошовому виразі, підсумував Богдан Духницький.
###
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.
Контактна особа:
Лариса Басанська, | Тел.: +38 044 257 94 91 |
Відділ організації наукових досліджень та інноваційного розвитку | Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду |
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» | Веб-сайт: http://iae.org.ua/ |