У січні-червні 2024 року оборот торгівлі агропродукцією між Україною та ЄС сягнув 8,2 млрд дол. США – Інститут аграрної економіки
Прес-релізиСкачати прес-реліз
У січні-червні 2024 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом збільшився проти минулорічних показників за відповідний період на 0,4 млрд дол. США (+5 %) і сягнув показника у 8,2 млрд дол. США, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов.
При цьому, зазначив він, позитивне для нас сальдо залишилось на рівні 4,3 млрд дол. США через одночасне збільшення як експорту, так і імпорту в межах 0,2 млрд дол. США.
Головними торговими партнерами в сегменті аграрної продукції для України серед країн цього регіонального об’єднання виступають Іспанія, Польща, Нідерланди, Італія, Німеччина, Румунія та Франція.
Сукупний оборот України з цими державами складає 77 %, зауважив Микола Пугачов.
З червня 2024 року Євросоюз втретє поспіль продовжив встановлений у 2022 році для нашої держави преференційний режим, який включає зняття мит, квот та інших обмежень на всю продукцію, що ввозиться з України.
Водночас додатково були передбачені коригувальні обсяги, при перевищенні яких знову стягуватиметься мито на м’ясо птиці, яйця, мед, крупи, кукурудзу, овес та цукор. Станом на середину липня вказані заходи вже фактично застосовуються до вівса, яєць і цукру, а показники експорту меду наближаються до гранично дозволеного рівня у 44,4 тис. т на рік.
Перше півріччя 2024 року не принесло виражених змін в обсягах і структурі зовнішньої торгівлі продовольчою групою з Європейським Союзом. Однак в другій половині року з’являються додаткові фактори невизначеності, що включають, крім опцій застосування ввізного мита, конкуренцію з іншими неєвропейськими країнами в новому маркетинговому році за низкою товарних сегментів, де ситуація остаточно сформується через 2-3 місяці. Втім, країни Євросоюзу залишаться нашими головними регіональними партнерами як при продажах сільськогосподарської продукції, так і при здійсненні закупівель продовольства на міжнародному ринку, підсумував Микола Пугачов.
###
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.
Контактна особа:
Лариса Басанська, | Тел.: +38 044 257 94 91 |
Відділ організації наукових досліджень та інноваційного розвитку | Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду |
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» | Веб-сайт: http://iae.org.ua/ |