На пряму фінансову підтримку фермерів припадає дві третини всіх аграрних видатків ЄС – Інститут аграрної економіки
Прес-релізиСкачати прес-реліз українською, на русском языке
У сільському господарстві країн – членів Європейського Союзу спостерігається стійка тенденція до зростання масштабів виробництва, поінформував перший заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ННЦ ІАЕ), д.е.н., професор, академік НААН, заслужений діяч науки і техніки України Сергій Кваша.
За його словами, у виробництві продукції, незважаючи на малі за розмірами ферми, європейські виробники досягли надзвичайно високих показників у продуктивності землі і тварин. Позитивна динаміка присутня у фермерів, які займаються тваринництвом і рослинництвом. При цьому європейські фермери отримують пряму фінансову підтримку. На неї припадає понад двох третин всіх аграрних видатків.
Що стосується соціальної сфери аграрного сектору країн ЄС, то заслуговує на особливу увагу і перейняття досвіду політика розвитку сільських територій, зазначив експерт. Їх фінансування відбувається за окремим фондом та регіональними програмами. Цікаво, що при вступі до ЄС нових країн у структурі підтримки фермерів значну частину займають саме заходи сільського облаштування.
Зростаючі обсяги виробництва валової і товарної продукції всередині ЄС сприяли зміні торговельного балансу. Починаючи з 2010 року, обсяги експорту перевищують імпорт продовольства, підсумував Сергій Кваша.
Довідково:
Наведені висновки є результатом дослідження «Перспективи та ризики євроінтеграції для АПК», проведеного Національним науковим центром «Інститут аграрної економіки» у контексті аналізу економічних наслідків підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
###
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.