Скачати прес-реліз українською, на русском языке

«Створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) між ЄС та Україною матиме позитивні наслідки для національного аграрного сектору», – поінформував перший заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ННЦ ІАЕ), д.е.н., професор, академік НААН, заслужений діяч науки і техніки України Сергій Кваша.

За його словами, внаслідок створення ПВЗВТ буде скасовано більшість тарифів. Однак характер їх зниження в ЄС та Україні буде різним. ЄС у межах квоти скасує більшість ввізних мит одразу ж після набуття чинності ПВЗВТ, однак широко застосовуватиме тарифні квоти. Україна скорочуватиме тарифи поступово і збереже ненульові ставки ввізних мит на окремі товари, але застосовуватиме тарифні квоти лише до кількох товарних груп.

Скорочення ввізних мит ЄС, незважаючи на застосування тарифних квот, призведе до зростання експорту агропродовольчої продукції України на близько 20%. За прогнозами ННЦ ІАЕ, найбільше зросте експорт тютюнових виробів, зернових культур, м’яса та різних харчових продуктів. Скасування експортних мит Україною стимулюватиме також експорт насіння олійних культур.

На думку експерта, зниження українських імпортних мит призведе до зростання імпорту приблизно на 7%, переважно через збільшення поставок напоїв, олій та жирів рослинного і тваринного походження, м’яса та субпродуктів і цукру.

Також можливий розвиток торгівлі тими товарами, якими ЄС та Україна не торгували раніше, підсумував Сергій Кваша.

Довідково:

Наведені висновки є результатом дослідження «Перспективи та ризики євроінтеграції для АПК», проведеного Національним науковим центром «Інститут аграрної економіки» у контексті аналізу економічних наслідків підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

 

Контактна особа:
Лариса Басанська,
Відділ науково-організаційного забезпечення та координації досліджень
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки»
Тел.: +38 044 259 7386