Імпорт агропродовольчої продукції з ЄС у 2023 році сягне близько 9 млрд дол. США, надходження від нього до бюджету перевищать 1,6 млрд дол. США – прогноз Інституту аграрної економіки
Прес-релізиСкачати прес-реліз українською, на русском языке
«Підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом призведе до зростання надходжень до держаного бюджету», – вважає перший заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ННЦ ІАЕ), д.е.н., професор, академік НААН, заслужений діяч науки і техніки України Сергій Кваша.
За його словами, одним із важливих джерел поповнення бюджету буде імпорт агропродовольчої продукції з ЄС. Через 10 років він може сягнути близько 9 млрд дол. США.
Внаслідок цього, за розрахунками ННЦ ІАЕ, надходження до державного бюджету за рахунок ПДВ становитимуть орієнтовно 1,5–1,8 млрд дол. США. Від сплати імпортного мита, яке через 10 років знизиться до 1,3%, надійде близько 70 млн дол. США. Таким чином, загальна сума надходжень до бюджету від імпорту агропродовольчої продукції з ЄС становитиме 1,6–1,9 млрд дол. США.
Очевидно, зазначив експерт, що додаткові надходження до бюджету відбуватимуться також за рахунок збільшення обсягів операцій у гуртовій і роздрібній торгівлі внаслідок реалізації імпортних агропродовольчих товарів. Економічний ефект досягатиметься від зростання доходів бюджету від суб’єктів підприємництва через сплату податку на прибуток, податку на додану вартість, вартості торгових патентів, місцевих зборів та інших надходжень від торгівлі та транспортних послуг, зазначив Сергій Кваша.
Довідково:
Наведені висновки є результатом дослідження «Перспективи та ризики євроінтеграції для АПК», проведеного Національним науковим центром «Інститут аграрної економіки» у контексті аналізу економічних наслідків підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
###
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.