Створення Зони вільної торгівлі з ЄС матиме позитивні наслідки для економічних інтересів всіх груп-учасників агроринку – Інститут аграрної економіки
Прес-релізиСкачати прес-реліз українською, на русском языке
«Аналізуючи вплив створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) між ЄС та Україною, ми відповідно до теорії добробуту враховували можливі наслідки для економічних інтересів всіх груп учасників агроринку: держави, виробників і споживачів», – зазначив перший заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ННЦ ІАЕ), д.е.н., професор, академік НААН, заслужений діяч науки і техніки України Сергій Кваша.
За його словами, економічні вигоди держави будуть формуватися у спрощеному варіанті через доходи до бюджету, а у більш глибокому і синергетичному ефекті – від обсягів роздрібної торгівлі на внутрішньому ринку та відповідних податкових надходжень.
Частина українських виробників, що отримають тарифні квоти, зможуть стати постійними постачальними на європейський ринок своєї продукції за конкурентними цінами. Решта, за прогнозами ННЦ ІАЕ, змушена буде «підтягнутися» до вимог гармонізації через підвищення якості і безпечності продукції.
У зв’язку з розширенням асортименту харчових продуктів, підвищенням їх якості та привабливості очевидний виграш очікується для споживача, зазначив Сергій Кваша.
Довідково:
Наведені висновки є результатом дослідження «Перспективи та ризики євроінтеграції для АПК», проведеного Національним науковим центром «Інститут аграрної економіки» у контексті аналізу економічних наслідків підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
###
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.