У березні «борщовий набір» подорожчав на 5,7% – Інститут аграрної економіки
Прес-релізиСкачати прес-реліз українською, на русском языке
У березні 2014 року на продовольчих ринках України середні роздрібні ціни зросли на всі овочі «борщового набору». Їх вартість перевищила показники лютого цього року на 5,7% і сягнула 13,24 грн, поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ННЦ «ІАЕ»), академік НААН Юрій Лупенко.
Найдорожчим компонентом українського борщу залишається солодкий перець. У березні цей імпортний продукт року подорожчав на 13,3% порівняно з лютим 2014 року.
На стільки ж підвищилася ціна цибулі на ріпку (13,3%). Це зумовлено кількома причинами. Погана лежкість цибулі на ріпку спричинила великі втрати, а цибуля, яка зберігалася в холодильниках, значно дорожча.
Ціна картоплі виросла у березні цього року на 12,4%. Подорожчання триватиме й у наступні місяці. По-перше, запаси продовольчої картоплі скорочуються, по-друге, з цих запасів потрібно вибрати якісний матеріал на посадку.
У зв’язку зі зменшенням запасів виробники підняли ціну на капусту. Це спричинило її подорожчання минулого місяця на 11,1%.
Ціна столового буряка збільшилася на 3,6%.
Подешевшали лише зеленні культури – кріп та петрушка (16,7%).
За розрахунками науковців ННЦ «ІАЕ», порівняно з аналогічним періодом 2013 року ціна овочів у березні 2014 року зросла по всіх культурах. і становила 19,6%.
Ціни на ріпчасту цибулю та картоплю підскочили у 3,1 та 2,8 разу відповідно. Більше ніж на половину (53,6%) подорожчав столовий буряк. Майже на чверть виросли ціни на моркву (28,6%) та часник (25,0%). Незначного подорожчання зазнали кріп і петрушка (19,0%), капуста (16,9%), солодкий перець (11,8%) та томатна паста (12,0%).
Причиною подорожчання овочів власного виробництва – картопля, столовий буряк, морква, цибуля на ріпку – є недостатня їх пропозиція на ринку. Це пов’язано з різними факторами. Серед них, зокрема, негативний вплив на урожай овочів несприятливих погодних умов під час їх збирання, а також псування овочів на недосконалих овочесховищах, підсумував Юрій Лупенко.
###
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.
Контактна особа:
Лариса Басанська,
Відділ науково-організаційного забезпечення та координації досліджень
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки»
Тел.: +38 044 527 86 73
Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Веб-сайт: http://iae.org.ua/