З 1 жовтня 2014 року зростуть можливості для отримання бюджетного відшкодування сум ПДВ при експорті зернових та технічних культур– Інститут аграрної економіки
Прес-релізиСкачати прес-реліз українською, на русском языке
Завтра, 1 жовтня 2014 року набувають чинності зміни до пункту 151 підрозділу 2 «Особливості справляння податку на додану вартість» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, передбачені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» №1621 від 31 липня 2014 року.
Внаслідок цього законодавчі перепони для бюджетного відшкодування ПДВ експортерам зернових та технічних культур, які є їх безпосередніми товаровиробниками, будуть усунені, зазначив завідувач відділу податково-бюджетної політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Леонід Тулуш. А це позитивно вплине на конкуренцію на зерновому ринку.
З 1 жовтня 2014 року, поінформував експерт, звільнення від оподаткування ПДВ не стосуватиметься операцій з вивезення збіжжя в митному режимі експорту, що здійснюватиметься сільськогосподарськими підприємствами – виробниками зернових та технічних культур, які були вирощені на орендованих землях, зареєстрованих належним чином відповідно до встановленого законом порядку, на дату такого експорту.
До 1 жовтня 2014 року ця норма поширювалася лише на тих виробників зернових та технічних культур, які експортували продукцію, вирощену на землях сільськогосподарського призначення, що перебували у їх власності або постійному користуванні на дату такого експорту.
Таким чином, можливості для отримання бюджетного відшкодування сум податку на додану вартість при експорті зернових та технічних культур зростуть, зазначив Леонід Тулуш.
Зазначена норма є тимчасовою і діятиме до 31 грудня 2014 року включно.
Довідка
За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, фактичні обсяги експорту зерна нового урожаю з України станом на кінець вересня 2014 року перевищили 8 млн т.
###
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.
Контактна особа:
Лариса Басанська, | Тел.: +38 044 527 86 73 |
Відділ науково-організаційного забезпечення та координації досліджень | Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду |
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» | Веб-сайт: http://iae.org.ua/ |